post

شرکت رویشگر در جهت تکمیل خط تولید انواع جوانه ها اقدام به ساخت دستگاه خشک کن به صورت تخصصی نموده است . این خشک کن ها برای انواع سبزیجات و میوه ها نیز قابل استفاده می باشد . دستگاه های خشک کن رویشگر که برای مصارف خانگی و صنعتی کاربرد دارند ، با خشک کردن محصول باعث افزایش ماندگاری محصول نهایی و کاهش رطوبت می شود . فرایند خشک کردن مواد غذایی تا حدی انجام می شود که رشد میکروبی و واکنش های شیمیایی را محدود کند .
برای تهیه میوه و سبزی خشک ابتدا باید آنها را شست سپس خرد کرد و در طبقه های دستگاه چید . در این دستگاه ، توسط مکنده دمای مورد نیاز جهت خشک شدن وارد سیستم شده و با مدت زمان حداکثر ۲ ساعت محصولات خشک شده در اختیار شما قرار می گیرید گردش هوا باعث خارج شدن رطوبت از مواد خوراکی و در نتیجه خشک شدن آن ها می شود . دستگاه رویشگر دارای سیستم گرمایشی با مشعل گازی است و از این لحاظ نسبت به دستگاه های خشک کن موجود در بازار برتری دارد . تولید صنعتی مواد غذایی همیشه بدلیل تولید انبوه مورد توجه بوده اما در برخی از موارد تولید خانگی در مقایسه با تولید صنعتی دارای مزایایی است از جمله نظارت بیشتر بر مراحل تولید رعایت مسائل بهداشتی و نیفزودن مواد نگهدارنده یا افزودنی های خاص .

رویشگر با بهره گیری از نیروهای متخصص و توانمند خود شرکتی دانش بنیان را بنا نهاده است و امکان ارایه مشاوره، طراحی،نظارت و اجرای ساخت سامانه تولید علوفه و جوانه هیدروپونیک و سامانه خشک کن انواع میوه و سبزی جات در مکان آن عزیزان نیز آماده شده که در صورت تمایل میتوانند در اینباره نیز اقدام فرمایند.این مشاوره بسیار جامع و کاربردی بوده و به طور کامل نیاز شما متقاضی گرامی را برطرف میسازد و با عقد قرارداد و بازدید از مکان متقاضی و ارایه مشاوره جهت تجهیز مکان وی صورت میگیرد.

در صورت تمایل به دریافت مشاوره،بازدید و ساخت، میتوانید همه روزه با شماره : دفتر مرکزی: ۵۰-۳۳۹۳۲۱۴۹ (۰۳۱) و ۱۱۹۰ ۷۶۶ ۰۹۱۲ (مهندس کریمیان)  و  ۷۶۱۶ ۶۸۱ ۰۹۱۳ (مهندس فضل الهی) اطلاعات مورد نیاز خود را دریافت نمایید.همچنین می توانید در روزهای شنبه تا پنجشنبه از ساعت ۸ الی ۱۷ به دفتر شرکت واقع در اصفهان،بلوار دانشگاه صنعتی،شهرک علمی و تحقیقاتی،ساختمان فن آفرینی۲،واحد ۳۴۵ مراجعه نمایید.

← با توجه به علاقه شخصی و تجربه علمی و عملی در زمینه تولید علوفه و جوانه ارگانیک به روش هیدروپونیک؛ از این طریق به اطلاع کلیه افراد علاقمند به این دانش، دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی،آموزشگاه‌های کشاورزی و سازمان فنی حرفه‌ای می‌رسانم تا درصورت تمایل به برگزاری کلاس یک روزه در زمینۀ تکنیک تولید علوفه و جوانه به روش هیدروپونیک و یا دریافت مشاوره؛ از طریق شماره های تماس فوق، درخواست خود را مطرح فرمایند.