حضور مشاور عالی علمی دولت کوبا،فیدل کاسترو دیاز بالارت در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان و بازدید از رویشگر

حضور مشاور عالی علمی دولت کوبا،فیدل کاسترو دیاز بالارت در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان و بازدید از رویشگر

 مشاور عالی علمی دولت کوبا گفت: کوبا از تجربه‌های شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان برای راه‌اندازی مرکزهای رشد در این کشور استفاده خواهد کرد.

به گزارش روابط عمومی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، فیدل کاسترو دیاز بالارت(فرزند فیدل کاسترو،رهبر انقلاب کوبا) در بازدید از شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان با ذکر این مطلب که ما آماده راه‌اندازی مرکزهای رشد و فناوری با استفاده از تجربه‌های نوآوران و اندیشمندان شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان و شرکت‌های دانش بنیان مستقر در آن هستیم گفت: بازدید از شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان فرصت بسیار خوبی برای استفاده از تجربه‌های علمی و عملی فناوران این مجموعه است.وی همچنین اظهار امیدواری کرد که با مذاکره‌های صورت گرفته بین نوآوران و دانشمندان دو کشور، زمینه تبادل علمی و تجربی فراهم شود.


بازدید کارآموزان فنی و حرفه ای اصفهان از رویشگر

بازدید کارآموزان فنی و حرفه ای اصفهان از رویشگر

سازمان فنی و حرفه ای اصفهان دوره ای  برگزار میکند که روشهای مختلف کشت و تولید جوانه های خوراکی را به کارآموزان آموزش می دهد و پس از  اتمام دوره به دانشپذیران مدرک معتبر اهدا میکند . با هماهنگی که با مربی این رشته در سازمان فنی و حرفه ای اصفهان و رویشگر انجام شده است، دانشپذیرانی که موفق به اتمام دوره و اخذ مدرک مربوط شده اند، برای بازدید دستگاه های تولید علوفه و جوانه به دفتر رویشگر مراجعه می نمایند.
بازدید کارآموزان فنی و حرفه ای اصفهان از رویشگر

بازدید کارآموزان فنی و حرفه ای اصفهان از رویشگر
به گزارش روابط عمومی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، هدف از این سفر آشنایی با ظرفیت‌های موجود در شهرک و شرکت‌های دانش بنیان مستقر در همکاری با صنایع عمان بوده است.

شرکت‌های دانش بنیان کاراپالایه، سبک بتن پرتیکان، دلتا کویر سپاهان، شاهراه داده پارسیان، احیاگران قلب آسیا و افرند تجارت رسا با حضور در جلسه مشترک به معرفی خود جهت همکاری بیشتر با گروه تجاری عمانی پرداختند.

شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان به عنوان یک سازمان مستقل با هدف توسعه مبتنی بر دانایی از طریق ایجاد مراکز رشد و پارک‌های علم و فناوری در اصفهان، قطب اقتصادی و صنعتی ایران شکل گرفته است.

این سازمان به عنوان اولین سازمان موسس مراکز رشد و پارک‌های علم و فناوری در کشور، تلاش می‌کند تا با ایجاد بستری مناسب برای توسعه فعالیت‌ شرکت‌های دانش‌بنیان، زمینه لازم را برای تجاری‌سازی دستاوردهای آن‌ها و جذب سرمایه‌گذاری‌های داخلی و خارجی فراهم آورد.در حال حاضر بیش از ۴۵۰ شرکت دانش بنیان در حوزه‌های مختلف در این شهرک مشغول به فعالیت هستند.

IMG_20160808_143824

ایده شوایده شو

ایده‌شو هجدهم در شهرستان خمینی شهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، هجدهمین ایده‌شو با همکاری شهرداری خمینی شهر در این شهرستان برگزار شد.

نبی اله عموشاهی با ایده صنعتی‌سازی هنر آینه کاری، طوبی موحدیان عطار با ایده پرونده الکترونیکی بیمار، محسن کریمیان با ایده اتاق کشت رویشگر هوشمند، سیروس عبداله‌زاده با ایده دیتالاگر اندرویدی، آترا جودکی با ایده دستگاهی جدید برای اندازه‌گیری قند خون بیماران دیابتی به ترتیب رتبه اول تا پنجم را کسب کردند.

ایده شو رویدادی است که با هدف ایجاد فرصتی مناسب برای افراد توانمند در ایده‌پردازی برای بیان ایده و انتقال آن به دیگران در محیطی دوستانه توسط شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان برگزار می‌شود و هر یک از شرکت کنندگان در مدت سه دقیقه، ایده خود در زمینه‌های فنی و مهندسی به حاضران معرفی می‌کنند.

شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان به عنوان الگوی اجرایی پارک‌های علم و فناوری در کشور با راه‌اندازی پارک علم و فناوری شیخ بهایی و چند مرکز رشد در اصفهان توانسته است ضمن ایجاد بیش از ۴۵۰ موسسه و شرکت دانش‌بنیان، زمینه اشتغال برای بیش از ۶۰۰۰ نفر از فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در مقاطع دکتری، کارشناسی ارشد و کارشناسی ایجاد نماید و نقش ویژه‌ای را در خلق و بومی‌‌سازی فناوری و ایجاد ارتباطی موثر با صنعت ایفاء کند.


عنوان طرح: تولید دستگاه رویشگر هیدروپونیک
بخش جشنواره:طراحان کسب و کار و فرصت‌های سرمایه‌گذاری و فن‌آفرینی
برای کسب اطلاعات تکمیلی اینجا را کلیک نمایید

بازدید دکتر شهاب پور

بازدید جناب آقای دکتر شهاب پور از دستگاه های رویشگر

بازدید دکتر شهاب پور

بازدید جناب آقای دکتر شهاب پور از دستگاه های رویشگر


وزیر علوم کشور عمان: با جدیت از حضور رویشگر در عمان حمایت می کنیم

بازدید مسئولین شرکت بین المللی نگار نصر از رویشگر

بازدید مسئولین شرکت بین المللی نگار نصر از رویشگر

بازدید مسئولین و کارآموزان بانو فنی و حرفه ای استان اصفهان از رویشگر

 

بازدید تجار عراقی از رویشگر و صادرات اولین دستگاه علوفه رویشگر به بصره عراق

بازدید تجار عراقی از رویشگر و صادرات اولین دستگاه علوفه رویشگر به بصره عراق

استقبال مدیر پارک علم و فناوری IPM عمان از رویشگر و مذاکرات با نماینده شرکت الاثراء سرمایه گذار بزرگ عمانی

استقبال مدیر پارک علم و فناوری IPM عمان از رویشگر و مذاکرات با نماینده شرکت الاثراء سرمایه گذار بزرگ عمانی

بازدید جناب آقای دکتر زند معاون محترم وزیر جهاد کشاورزی


دوازدهمین ایده شو (۳۰ دی ماه ۱۳۹۴) 

کشاورزی مقصد دوازدهم ایده‌شو
دوازدهمین ایده‌شو با موضوع کشاورزی در مرکز آموزش علمی کاربردی واحد جهاد کشاورزی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، ایده شو دوازدهم این‌بار به موضوع کشاورزی پرداخت و شاهد ایده‌پردازی ۱۲ نفر بر روی صحنه بود که هرکدام با فرصت سه دقیقه‌ای توانستند ایده خود را برای مخاطبانشان در هیئت داوران و سالن مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد کشاورزی مطرح کنند.

در نهایت پس از داوری و کسب رای از حاضران در جلسه، محسن کریمیان با ایده تولید پودر با خواص پروبیوتیک، فرید ملک احمدی با ایده طراحی و ساخت دستگاه هرس و شکل‌دهی گیاه شمشاد و محسن دادار با ایده پیش‌بینی احتمال سقط گاو با استفاده از مدل رگرسیون لجستیک باینری به ترتیب موفق به کسب مقام اول تا سوم شدند.

رویداد “ایده‌شو” و با هدف ایجاد فرصتی مناسب برای افراد توانمند در ایده‌پردازی برای بیان ایده و انتقال آن به دیگران در محیطی دوستانه توسط شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان برگزار می‌شود و هر یک از شرکت کنندگان در مدت سه دقیقه، ایده خود در زمینه‌های فنی و مهندسی به حاضران معرفی می‌کنند.

ایده-شو

دوازدهمین ایده شو


حضور جمعی از محققان و کارشناسان علمی استان در دفتر شرکت و برگزاری جلسه تبادل دانش و تجربه در حضور مسئولان شرکت (اسفند ۱۳۹۴)

جلسه دانش و تجربه


سفر تعداد محدودی از شرکت های دانش بنیان شهرک علمی و تحقیقاتی به عمان (۱۲ اسفند ۱۳۹۴)

پارک نو آوری مسقط، که یکی از ابتکارات شورای تحقیقات عمان است، میزبان هیئتی از نمایندگان سرمایه گذاران ایرانی در زمینه فعالیت های مختلف تحقیق و توسعه بود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری تایمز آو عمان، پارک نو آوری مسقط، که یکی از ابتکارات شورای تحقیقات عمان است، میزبان هیئتی از نمایندگان سرمایه گذاران ایرانی در زمینه فعالیت های مختلف تحقیق و توسعه بود.
نخستین روز این سفر با سخنرانی دکتر عبدالباقی بن علی الخبوری، رئیس پارک های علمی شورای تحقیقات عمان آغاز شد.
وی در این سخنرانی بر اهمیت پارک های علم  فن آوری، تسهیلات پارک نوآوری مسقط و فرصت های سرمایه گذاری در ۴ حوزه کلیدی انرژی، علوم درمانی، غذا و بیوتکنولوژی، آب و محیط زیست تاکید کرد.
الخبوری در سخنان خود بر فرصت های سرمایه گذاری موجود در پارک نوآوری مسقط تمرکز کرد و به توضیح این مسئله پرداخت که چگونه می توان همکاری های سرمایه گذاری و اقتصادی بین ایران و عمان را محقق ساخت.
فیصل بن علی الهینائی، رئیس اداره گسترش و سرمایه گذاری های صنعتی عمان نیز درباره فرصت های سرمایه گذاری در عمان و مزایا و عناصر محیط کار این کشور سخنانی را بیان کرد.
در این سفر،  محمد جواد امیدی، معاون توسعه فن آوری شهرک علم و فن آوری اصفهان در این باره که چگونه می توان پل هایی برای همکاری و ایجاد کانال های مشترک بین ایران و عمان ایجاد کرد، سخنانی را مطرح کرد. وی همچنین بر اهمیت بهره گیری از اقتصاد دانش بنیان از طریق پارک نوآوری مسقط تاکید کرد.
در این نشست همچنین پیشنهادات ویژه ای از سوی شرکت های ایرانی درباره حوزه هایی که علاقمند به سرمایه گذاری در آنها هستند ارائه شد و صرفه اقتصادی و طرح های آینده و پتانسیل های موجود در این زمینه تبیین گردید.

سفر شرکت های دانش بنیان شهرک علمی و تحقیقاتی به عمان

سفر تعدادی از شرکت های دانش بنیان شهرک به عمان

سفر سرمایه گذاران ایرانی به عمان

سفر تعدادی از شرکت های دانش بنیان شهرک به عمان

 

 

 

 

 

 

 


پروژه کاشت علوفه هیدروپونیک با استفاده از فضا و هزینه کم و تولید زیاد جهت خوراک دام و طیور با استفاده از تسهیلات اقتصاد مقاومتی بسیج تایباد در سال ۹۴ به مبلغ ۳۰۰ میلیون ریال در روستای سوران شهرستان تایباد به بهره برداری رسید: